INNPRO - Autoryzowany Dystrybutor marki Creality | Darmowa dostawa od 199 zł | Szybka wysyłka

CR-PETG

Wytrzymałość, estetyka i łatwość druku w jednym materiale

Filament CR-PETG to wszechstronny materiał do druku 3D, który łączy zalety PLA i ABS, oferując jednocześnie wysoką wytrzymałość, odporność na wilgoć oraz stabilność druku. Został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy oczekują trwałych, estetycznych wydruków bez skomplikowanej konfiguracji i ryzyka deformacji. Sprawdzi się zarówno w codziennych wydrukach użytkowych, jak i projektach wymagających lepszych parametrów mechanicznych.

Filament CR-PETG – uniwersalny materiał do codziennego druku

CR-PETG to odmiana PETG opracowana przez Creality z myślą o płynnym, przewidywalnym drukowaniu oraz wysokiej jakości powierzchni wydruków. Materiał charakteryzuje się dobrą adhezją warstw, niską podatnością na skurcz oraz odpornością na pęknięcia, co ułatwia realizację zarówno prostych, jak i bardziej złożonych modeli.

Wydruki wykonane z CR-PETG cechują się trwałością, odpornością na wilgoć oraz estetycznym, lekko połyskującym wykończeniem.

Właściwości filamentu CR-PETG

Filament CR-PETG wyróżnia się zestawem cech, które czynią go jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów do druku 3D:

  • wysoka wytrzymałość mechaniczna i odporność na rozciąganie,
  • odporność na wilgoć i czynniki środowiskowe,
  • niska podatność na zniekształcenia i pęknięcia,
  • płynny przepływ materiału i stabilna ekstruzja,
  • estetyczna, gładka powierzchnia wydruków.

Dzięki temu CR-PETG dobrze sprawdza się zarówno w elementach użytkowych, jak i dekoracyjnych.

Zastosowania filamentu CR-PETG w druku 3D

Filament CR-PETG jest wykorzystywany między innymi do drukowania:

  • elementów użytkowych i funkcjonalnych,
  • obudów, pojemników i osłon,
  • dekoracji i modeli o wysokiej estetyce powierzchni,
  • części narażonych na wilgoć,
  • prototypów wymagających trwałości i dobrej jakości wykończenia.

To materiał uniwersalny, który sprawdzi się w wielu codziennych projektach.

Wymagania sprzętowe i warunki druku

Druk z filamentu CR-PETG jest stosunkowo łatwy i nie wymaga zaawansowanego sprzętu. Materiał dobrze współpracuje z większością drukarek FDM Creality i najlepiej sprawdza się przy:

  • stabilnej kontroli temperatury dyszy,
  • odpowiednio przygotowanej powierzchni roboczej,
  • umiarkowanych prędkościach druku.

Dzięki temu CR-PETG stanowi dobry wybór także dla użytkowników, którzy chcą przejść na bardziej wytrzymały materiał niż PLA.

Dla kogo filament CR-PETG będzie dobrym wyborem?

Filament CR-PETG Creality polecany jest:

  • użytkownikom poszukującym kompromisu między łatwością druku a wytrzymałością,
  • makerom realizującym projekty użytkowe i dekoracyjne,
  • osobom drukującym elementy narażone na wilgoć,
  • pracowniom i szkołom,
  • użytkownikom drukarek FDM Creality na różnych poziomach zaawansowania.

Dlaczego warto wybrać filament CR-PETG Creality?

Wybór filamentu CR-PETG Creality wiąże się z konkretnymi korzyściami, takimi jak:

  • połączenie zalet PLA i ABS – łatwość druku przy jednoczesnej wysokiej trwałości,
  • stabilne i płynne drukowanie – mniejsze ryzyko zatykania dyszy i wad wydruku,
  • odporność na wilgoć – lepsze parametry użytkowe w porównaniu do PLA,
  • wysoka estetyka wydruków – gładka, lekko połyskująca powierzchnia,
  • kompatybilność z drukarkami Creality – przewidywalne rezultaty i łatwa konfiguracja.

Jeśli szukasz uniwersalnego filamentu do trwałych i estetycznych wydruków, CR-PETG Creality będzie sprawdzonym wyborem do codziennych projektów 3D. Sprawdź filamenty Creality i wybierz materiał dopasowany do swoich zastosowań.

pixel